Proteīni, olbaltumvielas

Kas ir proteīni?

Nezināšana veicina bailes, tāpēc joprojām var dzirdēt runas, ka proteīns ir kaut kāds ķīmisks pulveris, kas brīnumainā kārtā veido muskuļus. Tā nav taisnība, jo olbaltumvielas ir dabisks proteīns. Šis vērtīgais uztura bagātinātājs siera ražošanā tiek iegūts no dabīgām sastāvdaļām. Saspiežot biezpienu, izdalās šķidrums, ko sauc par sūkalām. Tieši šis olbaltumvielām bagātais šķidrums vēlāk tiek īpaši filtrēts, lai kļūtu par tīru olbaltumvielu produktu, no kura ražotāji, pievienojot vai nu aromātiskas īpašības vai vērtīgos enzīmus, un daži arī pēc laktozes atdalīšanas izgatavo proteīna uztura bagātinātāju. 

Tātad „maģiskais“ pulveris nav nekas cits kā dabisks produkts.

Filtri
Kategorija
  • Sūkalu proteīns (Whey proteīns)
  • Sūkalu izolāts
  • Olbaltumvielu maisījumi
  • Lēna uzsūkšanās (kazeīns)
  • Liellopu proteīni
  • Olu olbaltumvielas
Komplekti
Cena
   
Preču zīmoli
Pārtikas piedevas forma
Rādīt: 10 20 50 100

Starp citu, vēlamies atgādināt, ka, ja vēlaties sākt veidot muskuļus un uzlabot figūru, nepietiek ar proteīna uztura bagātinātāju, un tas attiecas gan uz sievietēm, gan vīriešiem. Proteīns ir efektīvs, ja sportojat un tiecaties uz uzstādīto mērķi.

Olbaltumvielas un to funkcijas

Interesanti, ka olbaltumvielas ir gandrīz katras cilvēka ķermeņa šūnas galvenā sastāvdaļa. Tās veic šūnu un orgānu „celtniecības“ funkciju. Par olbaltumvielu labajām īpašībām varētu runāt un runāt. Turklāt, olbaltumvielu diēta ir populāra izvēle tiem, kas meklē efektīvu veidu, kā uzlabot savu uzturu un veselību, nodrošinot organismu ar nepieciešamajiem būvblokiem - olbaltumvielām. Tā palīdz saglabāt optimālu muskuļu masu un veicina veselīgu svara zudumu, padarot olbaltumvielas par neaizstājamu elementu katrā diētā.

Kad trūkst olbaltumvielu

Vai šaubāties par to priekšrocībām? Zinātne apgalvo, ka olbaltumvielas ir iesaistītas hormonu insulīna un tiroksīna veidošanā, kas regulē ķermeņa ķīmiskos procesus, piemēram, vielmaiņu. Tā ir otra lielākā mūsu ķermeņa sastāvdaļa aiz ūdens! Tādējādi, olbaltumvielu diēta var būtiski uzlabot jūsu vielmaiņas efektivitāti un hormonālo līdzsvaru.

Tā kā olbaltumvielas organismam ir tik svarīgas, to trūkums var vājināt imunitāti un pazemināt hemoglobīna līmeni. Šī iemesla dēļ olbaltumvielas ir jāuzņem katru dienu, neatkarīgi no tā, vai sportojat vai nē. Olbaltumvielu diēta ir fundamentāls pamats tiem, kas meklē stipru imunitāti un veselīgu asins sastāvu. Cilvēkiem, kas ikdienā nodarbojas ar sportu, pietiekams to daudzums ir nepieciešamība, nevis ieteikums, un to nav viegli nodrošināt. Ikdienā iegūt pareizo olbaltumvielu daudzumu ar pārtiku vien ir grūts uzdevums, tāpēc šādos gadījumos neaizstājams palīgs ir uztura bagātinātājs – proteīns. Lai nodrošinātu nepieciešamo olbaltumvielu daudzumu, daudzi izvēlas olbaltumvielu diētu, kas ir bagātināta ar augstvērtīgiem proteīniem, lai atbalstītu ķermeņa vajadzības, īpaši aktīva dzīvesveida gadījumā.

Kāpēc tas uzturā ir nepieciešams?

Proteīns (kā olbaltumvielu avots) organismam ir ļoti svarīgs – tas ir visizplatītākais un iecienītākais uztura bagātinātājs sportistu vidū, jo ar ikdienas pārtiku iegūt ieteicamo olbaltumvielu daudzumu ir sarežģīti. Turklāt, saskaņā ar ieteikumiem, optimālai olbaltumvielu diētai apmēram 60% tās normas ikdienā būtu jāuzņem ar dzīvnieku izcelsmes produktiem un ap 40% - augu izcelsmes. Ir jābūt zinošam uztura speciālistam, lai spētu sabalansēt olbaltumvielu diētai atbilstošu ēdienkarti, taču arī tad būtu grūti iegūt visu organismam nepieciešamo olbaltumvielu daudzumu.

Tiem, kuri nelieto dzīvnieku izcelsmes produktus un seko olbaltumvielu diētai, vajadzētu vēl rūpīgāk aplūkot savu ikdienas uzturu, iekļaut uzturā produktus ar vairāk olbaltumvielu daudzumu: zirņus, pupas, griķus, rīsus u.c., kā arī rūpēties par olbaltumvielu uztura bagātinātājiem, kas ir kā ķieģeļi jūsu muskuļu „veidošanai”.

Papildus jau minētajiem augu izcelsmes produktiem, olbaltumvielu diētas ietvaros, tiem, kas neatsakās no dzīvnieku izcelsmes produktiem, vienmēr ir jāēd gaļa, zivis un piena produkti. Paturiet prātā, ka lielākajā daļā dzīvnieku izcelsmes produktu ir daudz piesātināto tauku, holesterīna un kaloriju, tāpēc, plānojot olbaltumvielu diētu, ir jāņem vērā arī tas, bet ne jāpalielina.

Vegānes proteīn internetā

Lai iegūtu olbaltumvielas, bet nepārslogotu organismu ar pārāk lielu holesterīna vai piesātināto tauku daudzumu, vienmēr ir iespēja iegādāties vegan kopā ar ikdienas uzturu lietot veganes protein produktus un uztura bagātinātājus. Ir parocīgi, ka internetā, mājaslapā MrBiceps.lv, varat pasūtīt un iegādāties vegan olbaltumvielas un citus nepieciešamos uztura bagātinātājus, tostarp veganes protein. Garantējam, ka pasūtītās preces, kas atbalsta jūsu vegan dzīvesveidu, saņemsiet jau pavisam drīz.

Proteīna lietošana = izturīgi muskuļi?

Sportisti, kas nodarbojas ar aktīvām fiziskām aktivitātēm, neatkarīgi no tā, vai tie ir audzē muskuļu masu (kultūristi) vai propagandē spēka sporta veidus, attīsta izturību, saskaras ar lielāku vajadzību pēc proteīna, jo intensīvs muskuļu treniņš rada mikroplaisas. Tās ir neredzamas, taču, ja pēc treniņa jūtat muskuļu sāpes, tas parasti ir savainotā muskuļa sauciens pēc palīdzības. Ja sāp roka, sākat ciest no hroniska noguruma, būs grūti no treniņa līdz treniņam atgūt labsajūtu. Problēma ir jūtīga, taču risināma. Jūsu pašsajūta pēc treniņa ir atkarīga no uzņemtā olbaltumvielu daudzuma. Šīs svarīgās makromolekulas, kas sastāv no aminoskābēm, lielā mērā nosaka to, kā jūs jūtaties sportojot un vai jūs progresējat vai regresējat. Ja sportojat, trenējaties, protams, ka gribas redzēt rezultātu. 

Kā olbaltumvielas „aizpilda“ mikrobojājumus? Mikrobojājumi ir ļoti mazas plaisas muskuļos, kas rodas intensīva treniņa laikā, kad muskuļiem trūkst nepieciešamo uzturvielu. Proteīns – apgādā organismu ar olbaltumvielām, atvieglo un paātrina dzīšanu.

Uztura bagātinātāji un produkti

No pilnībā barojošo olbaltumvielu trūkuma var izvairīties. Kā uztura bagātinātājs – tas ir lielisks līdzeklis olbaltumvielu kokteiļiem, ko var dzert kā uzkodu starp dienas ēdienreizēm vai sportošanas dienās pirms treniņa.

Olbaltumvielu uztura bagātinātāji parasti ir vairāku veidu: koncentrāts un izolāts. Tie atšķiras pēc olbaltumvielu koncentrācijas. Piemēram, sūkalu proteīna koncentrāts (whey protein concentrate) satur apmēram 80%, bet sūkalu izolāts satur 90% piena olbaltumvielu. Taču būtiskas atšķirības starp šiem produktiem nav un, pēc ekspertu domām, abi produkti ir labi, bet sūkalu izolāts vairāk ieteicams pieredzējušiem sportistiem, kuri ļoti stingri ievēro diētu un ieteikumus.

Proteīna uztura bagātinātāji ir bagātīgs vērtīgo olbaltumvielu avots, kas labi uzsūcas un sagremojas. Proteīns sievietēm un vīriešiem, tāpat kā ar ikdienas uzturu uzņemtās olbaltumvielas, ir svarīgas sportistu veselībai.

Olbaltumvielas - svara pieaugumam, masas audzēšanai

Vai zinājāt, ka, patērējot vairāk olbaltumvielu nekā nepieciešams, liekais olbaltumvielu daudzums tiek sadalīts un tiek izmantots kaloriju vai tauku uzkrāšanai. Tas ir paredzēts svara pieaugumam tiem, kas vēlas pieņemties svarā. Starp citu, ja domājat, ka olbaltumvielas var uzkrāt nākotnei – jūs maldāties, mūsu ķermenis diemžēl neuzglabā šo vielu, tāpēc tā ir jāuzņem katru dienu.

Olbaltumvielas svara zaudēšanai

Vai zinājāt, ka olbaltumvielas ir svarīgas arī svara zaudēšanai, notievēšanai? Jums vajadzēs daudz un intensīvi trenēties, un, lai starp treniņiem nebūtu jātaisa gari pārtraukumi, optimālais olbaltumvielu daudzums ir nepieciešamība, jo tas ir muskuļu „barība“. Droši vien esat dzirdējuši, ka olbaltumvielu pārtiku ir grūtāk sagremot, tāpēc ķermenis ir spiests šim procesam tērēt daudz vairāk enerģijas, kas nozīmē, ka tas palīdz zaudēt svaru.

Kāda ir olbaltumvielu norma dienā?

Nekļūdīsimies atgādinot, ka, ja jau esat sākuši trenēties, jums būs jāpielāgojas un pareizi jāsakārto ikdienas rutīna. Cilvēkiem, kas sporto, pietiekams miegs, atpūta un ēšana ir ļoti būtiska. 

Uzturam jābūt tādam, lai saņemtu visas vērtīgās un nepieciešamās vielas, to skaitā arī olbaltumvielas. Atkārtosimies, ka šīs mūsu organismam vērtīgās vielas normu nepieciešams iegūt ikvienam: neatkarīgi no vecuma un fiziskajām aktivitātēm. Dienas olbaltumvielu norma svārstās no 0,8 g līdz 4 g uz kilogramu ķermeņa svara, atkarībā no cilvēka fiziskās aktivitātes. Uztura speciālisti, sporta speciālisti, treneri un profesionāli sportisti tiem, kas aktīvi trenējas un vēlas palielināt muskuļu masu, iesaka patērēt vēl vairāk - aptuveni 2 g uz kilogramu ķermeņa svara. Savukārt tiem, kuri vēlas notievēt, tievēšanas sporta lietpratēji un eksperti iesaka vairāk nekā 2 gramus proteīna uz kilogramu ķermeņa svara.

Sportam, sportistiem un amatieriem

Paskatīsimies, kāpēc proteīna uztura bagātinātāji ir tik populāri, īpaši sportistu vidū? Pirmkārt, tas ir vienkāršs veids, kā iegūt pareizo olbaltumvielu daudzumu. Proteīns ir bagāts ar viegli sagremojamām un asimilējamām olbaltumvielām. To lietojot, cilvēki ātri sajūt ieguvumus un efektivitāti, pārstāj mocīties vai būtiski samazina muskuļu sāpes pēc treniņa, ātrāk atgūst spēkus, tiem netrūkst enerģijas. Un tas viss pietiekama olbaltumvielu daudzuma dēļ.

Veganes protein: kas tas ir, ko tas dara un kur to var atrast?

Izpētīt vegānu proteīnu pasauli nekad nav bijis vieglāk vai svarīgāk. Ar pieaugošu apzināšanos par augu bāzes diētas priekšrocībām, ir laiks apņemties vegānu proteīnu spēku. MrBiceps.lv piedāvā atlasītu augstas kvalitātes vegānu proteīnu avotu klāstu, kas ir perfekti ikvienam, kurš vēlas atbalstīt savu veselību, vidi un dzīvnieku labturību.

Kāpēc izvēlēties vegānu proteīnus? Tie nav tikai labi planētai, bet arī jūsu ķermenim. Vegānu proteīni no pākšaugiem, sēklām un pulveriem ir bagāti ar būtiskām uzturvielām, nesatur piesātinātās taukskābes, kas atrodas dzīvnieku produktos. Neatkarīgi no tā, vai esat pilntiesīgs vegāns vai vienkārši vēlaties dažādot savus proteīna avotus, MrBiceps.lv ir kaut kas katram.

Atklājiet atšķirību ar mūsu vegānu proteīnu klāstu. No universāliem proteīna pulveriem, kas ideāli piemēroti jūsu rīta smūtijam, līdz gardiem uzkodiem, kas viegli iekļaujas jūsu aizņemtajā dzīvesveidā, MrBiceps.lv ir jūsu galamērķis augu bāzes uzturam. Pieņemiet pārmaiņas un padariet savu veselību un planētu par prioritāti.

Negaidiet, lai uzlabotu savu diētu un dzīvesveidu. Apmeklējiet MrBiceps.lv jau šodien, lai izpētītu mūsu vegānu proteīnu piedāvājumu un spertu pirmo soli uz veselīgāku, ilgtspējīgāku nākotni. Jūsu ķermenis un planēta jums pateiksies.

Proteīna cena un šo produktu akcija

Ja uzskatāt, ka proteīna piedevu iegāde ir ļoti dārga, droši vien vadāties tikai pēc kaut kur dzirdētiem sarunas fragmentiem.  Pirmkārt, tas ir atkarīgs no tā, kāda izmēra iepakojumu un kāda ražotāja produktus gatavojaties iegādāties. Otrkārt, mājaslapā mrbiceps.lv nereti tiek izsludinātas pievilcīgas un patiešām iespaidīgas akcijas viena vai otra ražotāja uztura bagātinātājiem. Akciju laikā populārākos proteīna produktus varat iegādāties par ļoti labu cenu. Kļūstot par šīs mājaslapas lojālu klientu, pirmais uzzināsiet par notiekošajām akcijām.

Kā izvēlēties olbaltumvielas lētāk?

Cilvēki ne reizi vien ir jautājuši, kā izvēlēties olbaltumvielu uztura bagātinātāju, kam pievērst uzmanību. Padoms ir vienkāršs: izvēlieties, pamatojoties uz to, kas jums ir svarīgs, cena vai garša

Ja prioritāte ir zema cena, tad, izvēloties preci, salīdziniet viena veida preces, t.i. ja meklējat sūkalu koncentrātu, salīdziniet visu koncentrātu cenas, ja interesē sūkalu izolāts, tad izolātu cenas. Nākamajā solī apskatiet, cik daudz olbaltumvielu ir 100 g produkta un pēc tam iepakojuma izmēru, piemēram: 2200/100 = 22 un reiziniet ar olbaltumvielu %, piem., 70, tā iegūsiet tīrā proteīna daudzumu iepakojumā. Pēdējais solis ir izdalīt produkta cenu ar tīrā proteīna daudzumu un iegūt 1 g cenu.

Tas ir lielisks veids, kā racionāli aprēķināt un izlemt, ko izvēlēties.

Ja jums ir svarīga uztura bagātinātāja garša, tad vajadzētu izvēlēties augstākās klases ražotāju produkciju, jo tie parasti pievērš lielāku uzmanību ne tikai uztura bagātinātāja kvalitatīvajai vērtībai, bet arī garšas īpašībām. Turklāt pasaulē novērtētākie ražotāji uztura bagātinātājiem pievieno, piemēram, gremošanas enzīmus vai citas labvēlīgas vielas, nereti atbrīvojot produktu no laktozes. 

Proteīns pēc treniņa

Proteīna sūkalas iesakām dzert uzreiz pēc treniņa, vislabāk vēl ģērbtuvē, un, atgriežoties mājās, apmēram pēc stundas, kad uzņemtais produkts jau ir sagremots, papildus izdzert sūkalu izolātu vai koncentrātu, tikai tad ēst pārtiku. 

Starp citu, kā iesaka treneri un profesionāli sportisti, no proteīna var pagatavot lielisku uzkodu, ko ērti ēst pat darbā. Pietiek iebērt šeikerī nepieciešamo šī uztura bagātinātāja daudzumu, un, kad pienāks ēšanas laiks, uzliet ūdeni, sakratīt, uzkost riekstus un pilnvērtīga, lietderīga uzkoda ir garantēta. Tas būs noderīgi arī gadījumā, ja grasāties pēc darba steigties uz sporta zāli, jūsu ķermenis pirms treniņa nebūs pārslogots.

Olbaltumvielas nav panaceja, tas ir risinājums

Ļoti aktīvi un konsekventi vingrojot, cilvēkiem dienā jāuzņem pietiekami daudz olbaltumvielu. Un šādi ieteikumi attiecas ne tikai uz cilvēkiem, kas nodarbojas ar stieņu celšanu, triatlonistiem, kultūristiem vai maratona skrējējiem, bet arī uz citiem sporta veidiem, sporta entuziastiem un amatieriem. Proteīns palīdz „izlabot“ muskuļu mikroplaisas, kas rodas intensīvu treniņu laikā. Pietiekams olbaltumvielu daudzums katru dienu uzlabo aktīvu cilvēku pašsajūtu, veicina muskuļu masas pieaugumu, palīdz atgūt spēkus pēc treniņa un vienkārši justies labi. Kad organismam pietrūkst šīs vielas, apstājas muskuļu masas augšana, pietrūkst spēka trenēties, pasliktinās garastāvoklis, jūtams enerģijas trūkums. Tas nozīmē, ka, nenodrošinot organismu ar nepieciešamajām vielām, nevarat arī no sportošanas gaidīt rezultātu. Lai tas nenotiktu, aktīvi sportojot organismā nepieciešams vitamīnu, minerālvielu un citu būtisku vielu, kā arī olbaltumvielu līdzsvars. Tāpēc sportisti rūpīgi izvēlas produktus, parasti ievēro sabalansētu uzturu un rūpējas par to, lai organismam netrūktu nepieciešamo vielu. Olbaltumvielas viņi cenšas iegūt no īpašiem produktiem, piemēram, kokteiļiem, ko var dzert kā uzkodu starp ēdienreizēm vai pirms treniņa. Olbaltumvielu uztura pagātinātāji palīdz mazināt diskomfortu pēc augstas intensitātes treniņiem un neļauj jums izkrist no sporta grafika nespēka dēļ.

Proteīns nav panaceja, to nav nepieciešams patērēt, bet tādā gadījumā katru dienu ir jāuzņem nepieciešamais olbaltumvielu daudzums, un organismam tas ir „jāpaņem“.

Olbaltumvielas ir atbildīgas par daudzām svarīgām funkcijām mūsu organismā, tāpēc iesakām vērīgāk apskatīt savu šķīvi, vai uzņemat pietiekami daudz šīs vērtīgās un svarīgās vielas? Ja nē, iespējams, ir pienācis laiks bagātināt savu uzturu ar olbaltumvielu uztura bagātinātājiem, it īpaši, ja nav cita veida, kā iegūt optimālo olbaltumvielu daudzumu tikai no pārtikas.