Komplekss (vitamīni, uzturā)

Ikvienam, kurš vēlas sasniegt rezultātus ne tikai profesionāli vai par prieku, bet arī, lai sasniegtu noteiktus rezultātus, ir rūpīgi jāpārliecinās, ka viņa organismā netrūkst aminoskābju. Tas ir nepieciešams, jo tieši kompleksās aminoskābes vispārīgā nozīmē tiek uztvertas kā muskuļu šūnu celtniecības pamatelementi.

Filtri
Komplekti
Cena
   
Preču zīmoli
Pārtikas piedevas forma

Tātad var droši apgalvot, ka aminoskābju daudzums un līdzsvars ir tieši saistīts ar cilvēka veselību, labsajūtu, spēju atgūties pēc smagiem fiziskiem vingrinājumiem un, protams, ar augumu. Ir desmitiem aminoskābju, un lielāko daļu no tām var atrast noteiktos pārtikas produktos. Tāpēc droši varētu teikt, ka sabalansēts uzturs ir viens no svarīgākajiem akcentiem. Tomēr jāzina arī tas, ka profesionāļiem un cilvēkiem, kuri intensīvi sporto, ir nepieciešams daudz enerģijas, tāpēc ar aminoskābēm no pārtikas parasti nepietiek. Tāpēc ir ļoti svarīgi lietot brīvas formas kompleksās aminoskābes, kas, apvienojumā ar pareiza uztura principiem, nodrošinās maksimālu rezultātu. Kompleksās aminoskābes varat iegādāties arī mūsu tiešsaistes veikalā.

Kompleksās brīvas formas aminoskābes nodrošina biopieejamību

Augsta biopieejamība ir būtiska, lai sasniegtu iecerētos rezultātus. Tas nozīmē, ka organisms izmanto noteiktu vielas daudzumu atbilstoši paredzētajam mērķim. Tādējādi daudzos pētījumos ir pierādīts, ka tieši aminoskābju komplekss brīvā formā nodrošina augstāko biopieejamību. Svarīgi ir arī uzsvērt, ka brīvas formas aminoskābes netiek sagremotas - tās uzsūcas asinsrites sistēmā, tiek pārstrādātas aknās un aminoskābes tiek novirzītas tur, kur tās ir nepieciešamas, t. i., tieši muskuļos.

Ja vēlaties sasniegt vislabākos rezultātus, tad ļoti liela nozīme ir komplekso brīvās formas aminoskābju lietošanas laikam. Vislabākos rezultātus sasniegsiet, ja kompleksās brīvās formas aminoskābes lietosiet uzreiz pēc treniņa, jo tieši tad organisms vislabāk uzsūc uzturvielas.

Lūdzu, ņemiet vērā brīvās formas aminoskābju nozīmi:

  • L-lizīns - nepieciešams vispārējai ķermeņa izaugsmei; piedalās organismam nepieciešamo olbaltumvielu ražošanā; palīdz organismam atgūties pēc smaga treniņa; uztur slāpekļa līdzsvaru organismā. Šīs vielas trūkums var palēnināt tauku vielmaiņu un palielināt kalcija zudumu;
  • L-valīns - iesaistīts nervu sistēmas darbībā; palīdz uzturēt emocionālo stabilitāti; palīdz uzturēt slāpekļa līdzsvaru organismā; palīdz atjaunot muskuļu audus pēc smagiem fiziskiem vingrinājumiem; trūkums var pasliktināt muskuļu un nervu sistēmas darbību.
  • L-leicīns - nepieciešams hemoglobīna ražošanai; palīdz organismam atgūties pēc smagiem fiziskiem vingrinājumiem; uzlabo muskuļu augšanu un anabolisko vidi organismā; šīs vielas trūkumu var pavadīt vājums, nogurums vai galvassāpes;
  • L - izoleicīns - aizsargā muskuļu olbaltumvielas no sabrukšanas, jo īpaši smagu fizisko vingrinājumu laikā; trūkums var izraisīt aizkaitināmību, apjukumu un galvassāpes.

Kāpēc man vajadzētu iegādāties aminoskābes sportam tiešsaistē?

Noteikti netrūkst iemeslu, kāpēc aminoskābes sportam vajadzētu iegādāties tiešsaistē. Pirmkārt, tas ietaupa daudz laika, tāpēc jums ir vairāk laika sporta aktivitātēm. Svarīgi ir arī uzsvērt, ka iegādāties nepieciešamo produktu mūsu tiešsaistes veikalā ir ļoti vienkārši un ērti. Lai ātri un ērti atrastu nepieciešamo aminoskābju kompleksu, varat izmantot meklēšanu un šķirot produktus pēc vēlamā zīmola, cenas utt. Un, protams, nedrīkst aizmirst, ka svarīga nozīme ir arī cenai. Mūsu interneta veikalā bieži tiek rīkotas dažādas akcijas, tāpēc varat būt droši, ka aminoskābes varēsiet iegādāties, ietaupot naudu.