L-Glutamīns

Glutamīns ļoti ir svarīga aminoskābe, kas atrodama cilvēka organismā un veica dažādas svarīgas funkcijas. Glutamīns ir olbaltumvielu celtniecības bloks un imūnsistēmas viena no svarīgākajām sastāvdaļām, kā arī tas spēlē nozīmīgu lomu cilvēka zarnu trakta sistēmā. 

Filtri
Komplekti
Cena
   
Preču zīmoli
Pārtikas piedevas forma

Cilvēks dabiski ražo glutamīnu, bet, to iespējams uzņemt arī ar pārtiku. Kā arī, iespējams uzņemt papildus glutamīnu ar dažādiem uztura bagātinātājiem. 

Kas ir L-Glutamīns?

Kā jau tika minēts raksta sākumā, glutamīns ir aminoskābe. Bet, savukārt, aminoskābes ir molekulas, kurām organismā ir nozīmīga loma. Glatamīna galvenais uzdevums ir proteīnu celtniecība, taču, tas veic arī dažādas citas funkcijas. 

Olbaltumvielas ir ļoti svarīgas daudziem orgāniem cilvēka ķermenī. Tie nodrošina dažādas funkcijas, piemēram, vielu transportēšanu asinīs un kaitīgo vīrusu un baktēriju iznīcināšanu. L-glutamīns ir vispopulārākā aminoskābe, kas sastopama asinīs un citos šķidrumos ķermenī. 

L-Glutamīns pārtikas produktos

L-Glutamīns  dabiski tiek ražots cilvēka organismā un to iespējams uzņemt arī ar pārtiku. Sabalansēta diēta satur apmēram 3 līdz 6 gramus glutamīna dienā, taču šis skaitlis var krasi atšķirties atkarībā no tā, ko mēs ēdam. 

Glutamīns produktos lielā daudzumā ir sastopams dzīvnieku izcelsmes pārtikā, jo šāda veida prouktos ir augsts olbaltumvielu saturs. Taču, ir daži augu izcelsmes produkti, kas satur daudz lielāku proteīna daudzumu, bet glutamīna daudzums tajos tāpat nav tik augsts, kā dzīvnieku izcelsmes produktos. Lai padarītu aprēķinus vienkāršākus - jebkurš produkts, kas satur proteīnu, satur arī glutamīnu, tāpēc ir svarīgi katru dienu uzņemt proteīniem bagātu pārtiku. 

Glutamīna apjoms dažādos ēdienos:

  • Olas: 4,4% (0,6 g uz 100 g olu)
  • Liellopu gaļa: 4,8% (1,2 g uz 100 g liellopu gaļas)
  • Vājpiens: 8,1% (0,3 g uz 100 g piena)
  • Tofu: 9,1% (0,6 g uz 100 g tofu)
  • Baltie rīsi: 11,1% (0,3 g uz 100 g rīsu)
  • Kukurūza: 16,2% (0,4 g uz 100 g kukurūzas)

L-Glutamīns lietošana

Glutamīns dabiski veidojas organismā un var tikt uzņemts arī ar pārtiku, tāpēc, to faktiski nav iespējams pārdozēt. Kā jau tika minēts augstāk, dienā vidēji tiek uzņemti 3 līdz 6 grami glutamīna no pārtikas produktiem. Uztura bagātinātajos devas ir diezgan augstas, bet, piormo reizi ieteicams sākt ar mazāko devu, kas ir 5mg. 

Gllutamīns cena ir atkarīga no tā, kur produkts tiek iegādāts. Tomēr, tiešsaistes tirzniecības vietās cena noteikti būs daudz zemāka, jo veikala uzturēšanas maksa ir salīdzinoši mazāka, nekā standarta veikalos.