Sūkalu proteīns (Whey proteīns)

Sūkalu olbaltumvielu proteīns tiek ražots no sūkalām, kas ir ūdeņainā piena daļa un to parasti izmanto kā uztura bagātinātāju. Sūkalu pulveris populārs ir sportistu vidū, jo tas lieliski palīdz uzlabot muskuļu proteīnu sintēzi un veicina ātrāku muskuļu masas attīstību. 

Filtri
Komplekti
Cena
   
Preču zīmoli
Pārtikas piedevas forma
Rādīt: 10 20 50 100

Sūkalu olbaltumvielu veidi

Pārstrādes rezultātā tiek iegūti vairāki sūkalu proteīna (whey proteīns) veidi. Katram no šiem veidiem ir savs pielietojums un savas priekšrocības:

Sūkalu koncentrāts: Produkti, kas tiek kvalificēti kā sūkalu olbaltumvielu koncentrātu ļoti atšķiras sastāva ziņā pēc olbaltumvielu, laktozes un tauku satura. Sūkalu olbaltumvielu koncentrāts produkts sastopams ļoti daudzos proteīna dzērienos, batoniņos un uztura bagātinātāju produktos, ko izmanto sportisti, kā arī, šis sūkalu proteīna (whey proteīns) veids tiek izmantots arī zīdaiņu pārtikā.

Izolāts: atšķirībā no sūkalu koncentrātam, izolātam ir zemāks tauku vai laktozes saturs. Šāds sūkalu proteīna (whey proteīns) uztura bagātinātājs ir piemērotāks cilvēkiem, kam ir laktozes nepanesība.

Hidrolizāts: Šis sūkalu proteīna (whey proteīns) veids ir visvieglāk sagremojams. Tas ir īpaši saudzīgs gremošanas sistēmai un bieži vien tiek izmantots specializētajos maisījumos zīdaiņiem.

Priekšrocības

Bet, sūkalu proteīns (whey proteīns) tiek izmantots ne tikai sportsitu vidū, jo, pateicoties tā labajai ietekmei uz cilvēku organismu un nozīmīgajām uzturvielām. Tas tiek izmantots arī astma un citu slimību slimniekiem, kā arī palīdz cilvēkiem, kas vēās zaudēt svaru. Sūkalu proteīnu (whey proteīns) iespējams iegādāties gan tiešsaistē, gan dažādās tirzniecības vietās. Tomēr, cena lētāk noteikti būs iegādājoties to tiešsaistes tirzniecības vietās.

Trīs svarīgākās priekšrocības sūkalu proteīnam:

Muskuļu masas veidošana: muskuļiem ir nepieciešamas olbaltumvielas, lai tie spētu augt. Sportistiem ir nepieciešami īpaši pilnvērtīgi proteīni, piemēram, sūkalas.

Brūču dzīšana un traumu ārstēšana: Produkta sastāvā atrodamās aminoskābes palīdz atjaunot audus pēc dažādām traumām.

Svara pieaugums un uztura palielināšana: cilvēki, kuriem nepieciešams uzņemt papildus svaru bieži izmanto sūkalu proteīnu (whey proteīns). Liela daļa sportstu, kas nodarbojās ar svarcelšanu savā ikdienā bieži izmanto šo uztura bagātinātāju, kā arī, tas var būt noderīgs cilvēkiem pēc traumām vai garas slimošanas, kad nav iespējams uzņemt nepieciešamo kaloriju devu ar pārtiku.