Zivju eļļa (Omega 3 taukskābes)

Zivju eļļas nāk no treknām vai taukainām zivīm, piemēram, foreles, makreles, tunzivis, siļķes, sardīnes un lasis. Zivju eļļa sastāv no omega-3 taukskābes, un daudzi satur A un D vitamīnus. Daudzi cilvēki lieto zivju eļļu omega-3 piedevas, jo uzskata, ka tiem ir labvēlīga ietekme uz veselību. Zivju eļļai ir daudz potenciālo ieguvumu, tostarp iekaisuma mazināšana, sirds veselības uzlabošana un smadzeņu darbības uzlabošana. Ir pierādīts, ka zivju eļļa uzlabo locītavu veselību, ādas veselību un garastāvokli. ZIvju eļļa omega-3 uztura bagātinātāji bieži vien satur arī dažādus vitamīnus, kā piemēram, A vitamīnu un D vitamīnu. 

Filtri
Komplekti
Cena
   
Preču zīmoli
Pārtikas piedevas forma

Omega-3 nozīme un funkcijas

Omega-3 taukskābes ir atrodamas daudzās ķermeņa šūnās, īpaši smadzeņu un acu šūnās. Viņiem ir svarīga loma, palīdzot pareizi darboties asinsvadiem, sirdij, imūnsistēmai un plaušām. Tāpēc bieži vien cilvēkiem ārsti iesaka lietot uzturā zivju eļļu. Pats labākais ir tas, ka ir dažādas omega 3 zivju eļļas piedevas, ko var papildus lietot uztura. Zivju eļļa bērniem kapsulas ir piemērotas, kas arī ir tieši pielāgoti, lai kapsulas nepārsniegtu bērna zivju eļļas normu. Vislabāk omega 3 zivju eļļu uzņemt ar pārtiku - gan bērniem, gan pieaugušajiem, gan arī grūtniecēm. 

Omega-3 tauki ir tauku veids, kas var būt svarīgi labai vispārējai veselībai. Cilvēka ķermenis nespēj ražot omega 3 taukskābes, tāpēc tās ir jāuzņem ar pārtiku. Omega 3 taukskābes galvenokārt atrodamas taukainās zivīs un noteiktās riekstu un sēklu eļļās. Omega 3 zivju eļļa kapsulas ir ērtākas un vieglāk lietojamas, taču tās var nebūt tik efektīvas kā šķidrā zivju eļļa. Tiek uzskatīts, ka šķidrā zivju eļļa ir biopieejamāka, kas nozīmē, ka organisms to labāk absorbē.

Omega-3 dažādās formās

Zivju eļļas piedevas ir pieejamas kapsulu vai šķidruma veidā. Dažādu zīmolu kapsulās ir atšķirīgs omega-3 tauku daudzums, tāpēc ir vērts salīdzināt zīmolus. Ir jāpārbauda etiķeti, lai redzētu omega-3 daudzumu katrā kapsulā - tas var būt norādīts kā kopējais omega-3 vai kā EPA un DHA, kas ir divas omega-3 zivju eļļas formas. Pudelēs pildīta zivju eļļa parasti ir ērtākais un lētākais veids, kā lietot devu, kas nepieciešama iekaisuma mazināšanai. Bet bieži vien, kad cilvēkiem jautā, kura zivju eļļa labāka, tad cilvēki dod priekšroku kapsulām, un tās ir vieglāk pārnēsājamas ceļojot. 

Omega-3 bērniem, pieaugušajiem un grūtniecēm

Ir veikti dažādi pētījumi, kas ir apstprinājuši to, ka zivju eļļa var atbalstīt sirds veselību. Sirds zivju eļļa ir ļoti laba, bieži vien cilvēki, kas ēd ļoti daudz zivju, tiem cilvēkiem parasti ir daudz mazāks sirds slimību risks. Omega zivju eļļai ir vairākas priekšrocības sirds veselībai, kā piemēram, uzlabo holestrīna līmeni, samazina triglicerīdu līmeni, samazina asinsspiedienu un vēl sniedz citus labumus veselībai. Tā kā var droši apgalvot to, ka zivju eļļa sirdij ir vajadzīgs un vajadzētu pat to uzņemt vairāk. 

Omega 3 taukskābes ir būtiskas bērnu veselīgai augšanai un attīstībai, un tās parasti ir drošas. Zivju eļļa bērniem un zivju eļļa sievietēm ir vajadzīgs, lai varētu būt labāka veselība. Taukainas zivis ir labākais pārtikas avots, bet augu avoti, piemēram, linsēklas, var nodrošināt arī omega 3. Daži cilvēki izvēlas dot bērniem omega 3 piedevu, īpaši, ja bērnam nepatīk ēst zivis. Šī pieeja var dot potenciālu labumu mācībām, uzmanībai un skolas sniegumam. Ir arī konstatēts, ka Omega-3 ir būtiskas gan bērna neiroloģiskai, gan agrīnai redzes attīstībai. Tomēr standarta rietumu diētā ir nopietni šo kritisko uzturvielu trūkums.

Šo omega-3 deficītu uzturā pastiprina fakts, ka grūtniecēm omega-3 trūkst, jo auglis izmanto omega-3 savas nervu sistēmas attīstībai, tāpēc zivju eļļa grūtniecēm ir jālieto, lai varētu nodrošināt vēlāk zivju eļļu zīdainim, kad bērns tiek barots ar krūti. Omega-3 zivju eļļa tiek izmantotas arī pēc piedzimšanas, lai iegūtu mātes pienu. Ar katru nākamo grūtniecību mātes ir vēl vairāk noplicinātas. Pētījumi ir apstiprinājuši, ka EPA un DHA pievienošana grūtnieču uzturam pozitīvi ietekmē mazuļa redzes un kognitīvo attīstību. Pētījumi arī liecina, ka lielāks omega-3 zivju eļļas patēriņš var samazināt alerģiju risku zīdaiņiem.

Omega-3 taukskābes pozitīvi ietekmē pašu grūtniecību. Ir pierādīts, ka palielināta EPA un DHA uzņemšana novērš priekšlaicīgas dzemdības, samazina preeklampsijas risku un var palielināt dzimšanas svaru. Omega-3 deficīts arī palielina mātes depresijas risku. Tas var izskaidrot, kāpēc pēcdzemdību garastāvokļa traucējumi var pasliktināties un sākties agrāk ar nākamajām grūtniecībām. Omega-3 taukskābes, ko sauc par DHA, ir būtiskas jūsu mazuļa smadzenēm un redzei. DHA ir atrodams zivīs un zivju eļļas piedevās. Sievietes, kas ir grūtnieces, vajag uzņemt 75 gramus zivju porcijas katru nedēļu, tas ir labākais veids kā iegūt DHA. Ja zivis netiek ēstas, tad var droši lietot zivju eļļas piedevas grūtniecības laikā. 

Ja ir alerģija pret zivīm vai arī cilvēki ir veģetārieši un vegāni, tad arī ir alternatīvi, kas sniedz iespēju uzņemt omega-3 tauku savā saturā. Cilvēki var izmēģināt uztura bagātinātājus, kas ir izgatavoti aļgu eļļas, kas ir veģetārs DHA avots no jūras veltēm.

Omega-3 lietošana

Omega-3 taukskābēm ir daudzas priekšrocības, kas norāda uz to, ka zivju eļļu ir tiešām nepieciešams uzņemt no pārtikas avotiem vai arī kā uztura bagātinatāju. Kā piemēram, pietiekami omega-3 uzņemšana var palīdzēt uzlabot cilvēkiem miegu. Zems omega-3 līmenis ir saistīts ar miega problēmām gan bērniem, gan pieaugušajiem. Zivju eļļa omega-3 saglabā arī ādu hidratētu un nomierina ādu. Omega 3 tauskābes ir galvenā cilvēka ādas strukturālā sastāvdaļa, kas palīdz tai saglabāt veselību. Tas atbalsta šūnu membrānas, kas veido lielu daļu cilvēka ādas. Bieži vien cilvēki arī lieto zivju eļļu, lai varētu uzturēt normālu assinspiedienu, lai atbalstītu atmiņu, lai saglabātu savas acis veselas un vēl dažādas citas lietas sniedz zivju eļļa. 

Omega-3 tiešsaistē no MrBiceps.lv

Dažādus zivju eļļu veidus var atrast interneta mājaslapā MrBiceps.lv - kvalitatīva zivju eļļa, zivju eļļas lietošanas instrukcija. Sniedz arī zivju eļļa atlaides, kas priecēs jebkuru cilvēku. Ar atlaidēm zivju eļļa cenas ir lieliskas, tāpēc nevajadzētu arī lieki tērēt laiku, jo MrBiceps.lv piedāvā zivju eļļu lētāk un izdevīgāk - zivju eļļu kapsulas, zivju eļļu šķidrā veidā - zivju eļļa visās formās.