Leicīns (Leucine)

Izoleicīns, valīns un leicīns kopā veido sazarotās ķēdes aminoskābes - BCAA. Var saprast to, ka BCAA ir ļoti svarīgs cilvēkiem, bet kas ir leicīns? Leicīns ir visspēcīgākais proteīnu sintēzes aktivators. Cilvēka organisms spēj sajust leicīna daudzumu. Līdz ko organisms ir noteicis leicīna līmeni, tas ieslēdz proteīnu sintēzi. 

Filtri
Komplekti
Cena
   
Preču zīmoli
Pārtikas piedevas forma

Bieži vien ir cilvēki, kas uzskata, ka saņem pārāk maz leicīnu ar pārtikas produktu palīdzību. Tāpēc vēršas pie leicīna piedevām. L-leicīns ir piedevas, kuras tiek uzņemtas kā uztura bagātinātājs. Ir pierādīts tas, ka, lietojot l-leicīna piedevas ilgu laiku, var palīdzēt palielināt muskuļu masu ar intensīva spēka treniņa palīdzību. Leicīna piedevas vairāk ir paredzētas svarcēlājiem, tieši tiem, kas vēlas pieņemties svarā, tas nozīmē, ka leicīna piedevas satur ievērojamu daudzumu kaloriju. Tas nozīmē, ka tie, kas vēlas zaudēt svaru, tad nav ieteicams lietot leicīna piedevas un uztura bagātinātājus. 

Sportisti vairāk priecājas par to, ka leicīns palīdz novērst muskuļu sabrukšanu. Ne visi sportisti trenējas visas dienas gadā, ir arī jāpaņem maza atpūta vai pat liela. Līdz ko tiek paņemta atpūta, sportisti vēlas izvairīties no muskuļu masas zaudēšanas. Šeit var palīdzēt tieši leicīns. Muskuļu masa tiek zaudēta, ja sportists atrodas negatīva slāpekļa līdzsvara stāvoklī. Tad muskuļu sabrukums ir lielāks. Ja leicīns tiek papildināts ar pārtikas podukties vai leicīna piedevām un uztura bagātinātājiem, tad var samazināt iespēju zaudēt muskuļu masu, pie kā katrs cilvēks ir smagi strādājis. Ir jāiegaumē tas, ka leicīns arī jālieto brīvdienās, kad uz treniņu netiek iets. 

Leicīns spēj uzlabot spēku un izturību, kas palīdzēs treniņos izdarīt vairāk nekā iepriekš. Tā kā leicīns stimulē muskuļu augšanu, tad arī spēka pieaugums ir lielāks. Tādā veidā ir tiek nodrošināta izturība. Ja kāds nav zinājis, tad smagu un intensīvu treniņu laikā muskuļi paļaujas uz leicīnu. Tas nozīmē, ka no leicīnu daudzuma organismā ir atkarīga sportistu izturība un intensitāte. Leicīnu var iegādāties MrBiceps.lv mājaslapā un izmēģināt to priekšrocības.