Aminoskābes

Bieži vien cilvēki nezin, kas ir aminoskābes un kā lietot aminoskābes. Aminoskābes bieži vien arī sauc par proteīnu celtniecības blokiem, jo tiem ir dažādi savienojumi, kuriem ir ļoti svarīga loma katra cilvēka organismā. Katram cilvēkam ir nepieciešamas aminoskābes, lai tie ir iekļauti dažādos svarīgos procesos, kā piemēram, olbaltumvielu veidošanai un vēl citiem procesiem. Aminoskābes cilvēka organismā var arī tikt uzņemtas no konkrētiem produktiem, kā piemēram, gaļa, zivis un arī sojas pupas. Bieži vien cilvēki nenojauš to, ka aminoskābes produktos arī ir sastopamas. 

Filtri
Kategorija
 • BCAA
 • EAA
 • Komplekss
 • Glutamīns
 • Arginīns, AAKG
 • Beta-alanīns
 • L-citrulīns
 • taurīns
 • Leicīns
 • HMB
 • Citi
Komplekti
Cena
   
Preču zīmoli
Pārtikas piedevas forma
Rādīt: 10 20 50 100

Aminoskābes: Slepenais Ierocis Sportā un Veselībā

Vislielāko uzmanību aminoskābes uzturā pievērš sportisti. Ar aminoskābju palīdzību, sportisti cenšas stiprināt savu spēku un arī savus muskuļus. Tādā veidā aminoskābes sportam ir ļoti noderīgas. Aminoskābes sportistiem metabolizējas muskuļos, tādā veidā palielina spēku un izturību, tās nodrošina labākus sasniegumus gan treniņos, gan arī kādās sacensībās. Aminoskābes arī palīdz atjaunot audus, ja tie tiek bojāti fiziskās aktivitātes dēļ, tāpēc tās palīdz stimulēt muskuļu proteīnu sintēzi. Bet ne tikai tas, aminoskābes veselībai arī noder. Aminoskābes palīdz veidot olbaltumvielas, tās arī pasargā katra cilvēka organismu no slimībām. Olbaltumvielas un aminoskābes ir jāuzņem katram cilvēkam, ne tikai sportistiem. 

Visas aminoskābes ir svarīgas, bet ir tikai deviņas neaizvietojamas aminoskābes, ko cilvēka ķermenis nespēj ražot, tāpēc tās ir jāuzņem aminoskābes saturoši produkti. Toties, cilvēka ķermenis spēj ražot atlikušās vienpadsmit aminoskābes. Olbaltumvielu aminoskābes trūkums veselībai var izraisīt dažāda veida problēmas, kas saistās ar muskuļu sabrukumu un vājāku imūnsistēmu. Ja organismā tiek uzņemtas olbaltumvielas aminoskābes, tad šādas veselības problēmas nerodas. Bieži vien cilvēki domā, ka aminoskābes ar sniedz vitamīnus, bet aminoskābes neizgatavo vitaminus. Vitamīni aminoskābes tiek dabiski sintizēti. Piemēram, B3 vitamīnu cilvēka organisms sintezē no viena no aminoskābju veidiem. 

Aminoskābes vs. Proteīns: Labākie Risinājumi Sportistiem

Bieži vien sportisti nezin to, kas ir labāk - aminoskābes vai proteīns. Olbaltumvielas aminoskābes tur kopā, šādā struktūra ir atkarīga no proteīniem. Tas nozīmē, ja aminoskābes un proteīnus apvieno kopā, tad rezultāti varētu būt daudz labāki nekā lietojot vienu vai otru. Protams, ir arī izveidoti dažādi aminoskābju produkti - aminoskābes tabletes, aminoskābes pulveri un vēl citi produkti. Šādus produktus bieži vien uzturā uzņem sportisti, lai varētu sasniegt savus mērķus izvēlētajā sporta veidā vai vienkārši lietot to uzturā un uzlabot savus personīgos rekordus. Kad dzert aminoskābes? Vislabākais laiks, kad vajadzētu uzņemt aminoskābes ir tad, kad tieši noris treniņš. Tad vajadzētu vismaz no 5 gramiem līdz 10 gramiem aminoskābes pievienot savam šeikerim. 

Ir cilvēki, kas nevēlētos uzņemt aminoskābes pulverus vai to tabletes, bet tas nekas. Dabiskā veidā, katrs cilvēks var uzņemt aminoskabes ar dažādiem produktiem. Piemēram, produkti, kas satur aminoskābes veidu - izoleicīnu - piens, olas, vistas gaļa, liellopu gaļa, cūkgaļa, rieksti. Leicīna aminoskābes veidu var atrast sojas pupiņās, vistas krūtņā, tuncī, zivīs, riekstos. Protams, ne visi šie produkta veidi ir vienādi, dažiem ir augstāks aminoskābes saturs, dažiem tas ir zemāks. Galvenais, sabalansēt aminoskābes un vielmaiņa. Šķidruma nelīdzsvarotība var izraisīt dažādas hroniskas veselības problēmas. Tāpēc aminoskābēm un vielmaiņai ir jābut līdzsvarā. 

Aminoskābes un Muskuļu Attīstība: Profesionāļu un Sākotnējo Sportistu Sekreti

Lielākā daļa sportistu, kas jau ir profesionāli, zina to, kādas ir aminoskābju priekšrocības un arī lieto dažādas aminoskābju piedevas. Katrs, kas cenšas trenēties priekš sevis vai sava sporta dēļ, tad zina to, ka aminoskābes ir nepieciešamas muskuļu proteīna ražošanai. Kamēr sportisti spirto, tiem ir vajadzīgs tas, lai ķermenis varētu labi funkcionēt. 

Pārtikas veidā, lai ķermenis varētu absorbēt aminoskābes, ir vajadzīgas vismaz trīs stundas. Bet izveidotās aminoskābju piedevas, kas ir tabletes un pulveris, organisms šāda veida aminoskābes absorbē 20 minūšu laikā. Tas nozīmē, ka tas ir ideāli jebkuram sportistam - iesācējam vai profesionālam. Tieši liecīns, alanīns un prolīns uzlabo muskuļu atjaunošanos, izturību un arī veido muskuļu masu. Tādi ir plusi, ja tos, protams, lieto kopā ar citām aminoskabēm. 

Smaga vai ilgstoša treniņa laikā cilvēka ķermenim ar laiku izzūd enerģija, un tad vēršas pie muskuļu proteīniem, sadalot tās un pārvērš tos par neaizvietojamās aminoskābes enerģijā. Uzreiz samazinās muskuļu proteīna ražošanās samazinās. Šis ir viens no iemesliem, kāpēc vajadzētu sportistiem lietot uzturā aminoskābu piedevas. Un neatkarīgi no sporta veida, sportisti mēģina praktizēt svara treninus, lai varētu palielinat spēku un uzlabotu savus sniegumus. To ir arī iecienījuši cilvēki, kas vēlas vienkārši uzlabot savu formu vai zaudēt lieko svaru. Tieši, tie, kas vēlas lielāku muskuļu masu, olbaltumvielas ir ļoti svarīga uzturviela. Aminoskābes palīdzēs tieši palielināt arī muskuļa masu ar mazāku olbaltumvielu un tauku daudzumu. 

Aminoskābes: Veselība, Spēks un Izturība

Aminoskābes ir ļoti liels ieguvums veselībai. Tas spēj nodrošināt ķermeni ar enerģiju, uzlabo muskuļu sistēmu, regulē gremošanu, veselīga miega cikla nodrošināšana. Šīs ir tikai dažas lietas, ko aminoskābes var nodrošināt. Aminoskābes arī balsta imūnsistēmu, stimulē veselīgas ādas, nagu un matu augšanu, ražo hormonus, sniedz iespēju saglabāt veselīgu svaru un arī spēj līdzsvarot garastāvokli. Aminoskābes ir tiešam noderīgas un nodrošina svarīgas funkcijas katra cilvēka ķermenī. Aminoskābes vajadzētu papildināt jebkuram cilvēkam, ja organismā trūkst viena vai pat divas neaizvietojamās aminoskābes. Bet kā jau vienmēr, var arī būt iespēja, ja aminoskābes tiek papildinātas, tad var rasties slikta dūš, galvassāpes un vienkāršas citas sāpes. 

Aminoskābes piedevas un citu veidu uztura bagatinātājus var apmūkot MrBiceps.lv mājaslapas tiešsaistē. Aminoskābes cena iepriecinās jebkuru cilvēku un sportistu, kas tos iegādāsies.