L-arginīns, AAKG

L-arginīns ir aminoskābe, kas atrodama cilvēka organismā un tā palīdz ķermenim veidot svarīgās olbaltumvielas. Cilvēka organisms dabīgi ražo L-arginīnu, tomēr, to iespējams uzņemt arī ar pārtikas produktiem un uztura bagātinātājiem. Arginīns atsauksmes norāda to, ka cilvēki, kas lieto uztura bagātinātāju regulāri, jūt pozitīvu ietekme uz organismu. Šie ir lieliski uztura bagātinātāji gan vīriešiem, gan sievietēm.

Filtri
Komplekti
Cena
   
Preču zīmoli
Pārtikas piedevas forma

Pārtikas produktos

Arginīns pārtikā atrodams olbaltumvielām bagātos produktos. Daži no šiem arginīna bagātajiem produktiem ir zivis, sarkanā gaļa, mujputnu gaļa, soja, gaudi, pupas un piena produkti. 

Cilvēkiem, kas ikdienā nelieto gaļas produktus jāuzņem augu izcelsmes proteīni lielā daudzumā, lai kompensētu iztrūkumu. Arginīns produktos sastopams diezgan bieži un šādi produkti ir lēcas, aunazirņi, zemesrieksti, ķirbju sēklas un sojas pupiņas. Tomēr, ja tas netiek uzņemts dabiski pietiekamā daudzumā, tad laba alternatīva ir AAKG uztura bagātinātāji. 

Priekšrocības

L-arginīnam ir divi galvenie uzdevumi, ko tas veic mūsu organismā - tas pārvēršas slāpekļa oksīdā un palīdz organismam veidot olbaltumvielas.

L-arginīns sievietēm un vīriešiem sniedz dažādas pozitīvas priekšrocības:

  • uzlabo sirds veselību
  • samazina sāpes krūtīs
  • palīdz veidot muskuļus
  • brūču dziedēšana
  • vīriešu auglības uzlabošana

L-arginīns un sports

L-arginīns rūpējas pat ātru barības vielu transportēšanu, kas savukārt nozīmē, ka muskuļi aug ātrāk, ķemenis atkopjās ātrāk un rezultāti ir daudz labāki.

Lai sportists sasniegtu jebkādus rezultātus ir svarīgi pastāvīgi treniņi, bez lielām pauzēm (tāpēc ir svarīga ātra atkopšanās), pareizs uzturs un kvalitatīva pārtika ar nepieciešamajām aminoskābēm un uzturvielām. Aminoskābes uzlabo vispārējo veselības stāvokli un veicina labāku sporta rezultātu iegūšanu ikvienā sporta veidā.

Ir sastopamas daudz dažādas aminoskābes un katrai no tām ir sava loma cilvēka organismā. Arginīns ir slāpekļa oksīda priekštecis, kas veicina asinsvadu paplašināšanu, un tas savukārt nozīmē, ka asinsvadi tiek paplašināti un tiek veicināta efektīvāka muskuļu augšana. Palielināti asinsvadi nozīme’arī labāku asins plūsmu ķemenī, kas veicina barības vielu un skābekļa transportēšanu visā organismā. 

MrBiceps.lv jūs varat iegādāties ne tikai L-arginīnu, bet arī citus pirms treniņa produktus, piemēram, L-citrulīnu, beta-alanīnu, BCAAs un izonīnu.