Beta-alanīns

Kas ir beta-alanīns?

Beta-alanīns ir neproteinogēna aminoskābe (t.i., translācijas laikā tā netiek iekļauta olbaltumvielās), kuru sintezētē aknās, un to var uzņemt ar uzturu, ar dzīvnieku izcelsmes produktiem, piemēram, liellopu gaļu un vistu. Beta-alanīns organismā savienojas ar histidīnu skeleta muskuļos un citos orgānos, veidojot karnozīnu. Beta-alanīns ir ierobežojošais faktors muskuļu karnozīna sintēzē.

Filtri
Komplekti
Cena
   
Preču zīmoli
Pārtikas piedevas forma

Kādas ir beta-alanīna galvenās priekšrocības?

Beta alanīnam ir vairākas lieliskas priekšrocības:  

  • Lielākās beta alanīna (beta alanine) priekšrocības ir muskuļu izturības uzlabošana, ja tiek veikti augstas intensitātes treniņi
  • Nodrošina nepieciešamo enerģijas piegādi orgāniem ķermeņa iekšienē
  • Palielina produktivitāti teniņa laikā
  • Aiztur novecošanās procesus

Sportisti izvēlās lietot papildus beta-alanīnu, lai izmantou tā lieliskās priekšrocības. 

Uzlabo veikstpēju izpildot augstas intensitātes vingrinājumus: Skāba līmeņa gadījumā ķermenī muskuļi var justies saguruši un pazemināt veiktspēju, bet, lietojot beta-alanīnu (beta alanine), skābuma līmenis tiek samazināts un veiktspēja uzlabota. 

Palielina spēku: šī aminoskābe palielina izturību un spēku, kas palīdz veikt ilgākus treniņus. Beta-alanīne (beta alanine) uzlabo sniegumu ikvienam sportistam, jo cilvēks spēj izturēt lielāku slodzi un sasniegt labākus rezultātus it īpaši izturības sporta disciplīnās, piemēra, skrienot garas distances. 

Palielināta muskuļu masa un spēks: Pietiekams daudzums beta alanīna organismā var palīdzēt palielināt muskuļu masu.

Citas priekšrocības, ko sniedz beta alanīna (beta alanine) lietošana un pietiekams daudzums organismā:

  • uzlabo asinsvadu darbību
  • samazina oksidatīvo stresu
  • cīnās ar vēža šūnām
  • samazina neiroloģiskus
  • uzlabo sirds un asinsvadu veselību
  • uzlabot imūnsistēmas darbību

Kā darbojas beta-alanīne?

Beta alanīna darbības ir komplicētas, kā jau viss, kas notiek mūsu organisma iekšienē. Kad beta-alanīne tiek uzņemts (ar pārtiku vai uztura bagātinātāju veidā), tas pārvēršas par karnozīna molekulu, kas organismā darbojas kā skābes buferis. Karnozīns tiek uzglabāts šūnās un atbrīvots, reaģējot uz pH līmeņa pazemināšanos. Intensīvas slodzes laikā karnozīns savienojās ar ūdeņraža joniem (H+), lai mazinātu pH līmeņa samazināšanos, rezultējoties un augstākminētajām priekšrocībām organismā - lielāka izturība un palielināta produktivitāte. 

Dozas un lietošana

Tā kā beta alanīns tiek uzņemts arī ar pārtiku, to ir diezgan grūti pārdozēt. Tomēr, kā jau ikvienai vielai un uztura bagātinātājiem, ir noteikti standarti un devas, kas ir visefektīvākās.  Ir noteikts, ka 1,2 grami (g) beta-alanīna dienā ir visefektīvākā deva, lai uzturētu karnozīnu muskuļos par 30–50% augstāku, nekā tas bija pirms beta alanīna lietošanas. 

Parasti ir aparsktīts ieteikums sadalīt beta alanīnu 3 vai 4 vienādās devās un lietot to ēdienreižu laikā (brokastis, pusdienas, uzkoda un vakariņas), lai uzlabotu uzņemšanu un labāk pārvaldītu iespējamās blakusparādības. Ja jūs izlemsiet lietot produktus pulvera veidā, mēs iesakām iegādāties ērtas sporta pudeles, kurās jūs varēsiet samaisīt dzērienu - tās arī ir pieejamas MrBiceps.lv veikalā.

 

MrBiceps.lv var iegādāties ne tikai beta alanīnu, bet arī citus pirms treniņa lietošanai piemērotus produktus, piemēram, arginīnu, L-citrulīnu, BCAA un izonīnu.