Taurīns

Kas ir taurīns? Bieži vien izskan šāds jautājums, jo ir cilvēki, kas tik daudz neinteresējas par šāda veida lietām. Tātad, taurīns ir sēru saturoša aminoskābe, kas ir dabā sastopama. Taurīns koncentrējas uz cilvēka smadzenēm, acīm, sirdi un muskuļiem. 

Filtri
Komplekti
Cena
   
Preču zīmoli
Pārtikas piedevas forma

Aminoskābes ir olbaltumvielu celtniecības bloki, bet ne taurīns. Taurīns nepalīdz olbaltumvielu izveidei cilvēka organismā. Taurīns tiek uzskatīts par nosacīti neaizvietojamu aminoskābi. Tas nozīmē, ka tas kļūst svarīgs tikai slimības un stresa laikā. Katrs cilvēks var uzņemt taurīnu no dažādiem pārtikas produktiem un cilvēka ķermenis to arī ražo pats. Tā iemesla dēļ, cilvēkam nevarētu rasties taurīna trūkums. 

Taurīnu var iegūt no dzīvnieku olbaltumvielām, piemēram, gaļa, jūras veltes, piena produkti. No augiem arī var iegūt, bet augi nesatur tik lielu taurīna daudzumu, varētu teikt, ka viņi satur minimālu taurīna daudzumu. Papildus to var iegūt arī no enerģijas dzērieniem, tie parasti spēj nodrošināt lielu daudzumu taurīnu. 

Bieži vien cilvēki arī nezin to, kāpēc gan mums vajadzētu taurīnu organismā. Taurīns spēj uzturēt pareizu hidratāciju un arī elektrolītu līdzsvaru šūnās. Taurīns veido arī žults sāļus, tie ir svarīgi gremošanas sistēmai. Taurīns atbalsta centrālo nervu sistēmu un acu vispārējo darbību, regulē imūnsistēmas veselību. Pēc šī var saprast to, ka taurīns ir svarīgs katra cilvēka veselībai. Pieauguša cilvēka organisms var saražot minimālo daudzumu, kas arī ir nepieciešams būtiskajām ikdienas funkcijām. Līdz ko ķermenis saslimst vai ir stresa pozīcijā, tad taurīns ir vairāk nepieciešams nekā organisms spēj saražot. Tāpēc cilvēki var uzņemt taurīnu ar pārtikas produkties vai arī uztura bagātinātājiem. 

Taurīna uztura bagātinātāji var uzlabot vingrinājumu veiktspēju. Tas uzlabo muskuļu kontrakciju un arī aizkavē muskuļu nogurumu, tādā veida var palīdzēt uzlabot sportisko sniegumu. Ir arī pierādīts tas, ka taurīns palīdz palielināt tauku sadedzināšanu treniņa laikā. Tas nozīmē, ka katrs sportists, kas trenējas, var apmeklēt interneta mājaslapu MrBiceps.lv un aplūkot taurīna uztura bagātinātājus un tos iegāties par lielisku cenu.