EAA

EAA, jeb specifisko aminoskābju uztura bagātinātāji ir izgatavoti no specifiskām aminoskābēm, kuras tiek uzskatītas par būtiskām ikvienam organismam, lai tas spētu sekmīgi darboties. Cilvēka organismam ir nepieciešamas aminoskābes dažādu svarīgu iemeslu dēļ, tās ir iespējams uzņemt papildus ar uztura bagātinātājiem, lai nodrošinātu to pietiekamu apjomu organismā. Ir divu veidu aminoskābes - aizstājamās un neaizstājamās. Aizstājamās aminoskābes un neaizstājamās aminoskābes ir tās, kuras mēs uzņemam ar pārtiku, bet var uzņemt arī ar uztura bagātinātājiem.

Filtri
Komplekti
Cena
   
Preču zīmoli
Pārtikas piedevas forma

Ja cilvēks neuzņem pietiekami daudz neaizstājamo aminoskābju ar uzturu, var rasties deficīts, tādēļ būtisku uzņemt papildus tās, ar dažādiem EAA sports uztura bagātinātājiem.

Kāda ir EAA nozīme organismā un kāpēc jāuzņem tas papildus?

Būtiskās aminoskābes nodrošina muskuļu proteīnu sintēzi un pētījumi ir pierādījuši, ka EAA uztura bagātinātāju lietošana pirms treniņa var uzlabot jūsu reakciju treniņu laikā. Kā arī, aminoskābes lietošana pirms treniņa, tā laikā vai pēc tā var palielināt proteīnu sintēzi, kas var radīt pozitīvu olbaltumvielu līdzsvaru un paātrināt muskuļu augšanas procesu, kas ļauj vieglāk atgūties pēc treniņiem un veidot muskuļu masu.

Kā lietot uztura bagātinātāju?

Ir svarīgi izvēlēties augstas kvalitātes uztura bagātinātāju un to lietot neilgu laiku pirms treniņa vai treniņa laikā. Šī metode nodrošina, ka jūsu organismā EAA ir jau pirms treniņa un tā laikā, nevis tikai pēc tā. Noteikti nepieciešams izvēlēties EAA uztura bagātinātāju ar pievienotiem elektrolītiem, lai palīdzētu tikt galā ar jebkādām slodzes izraisītām hidratācijas problēmām.

Pārtikas avoti, kur sastopmanas aminoskābes

Pārtikas produktus, kas satur visas deviņas neaizvietojamās aminoskābes, sauc par pilnvērtīgiem proteīniem. Šādus pārtika produktus nepieciešams lietot ikdienā un pēc iespējas vairāk iekļaut savā ēdienkartē. 

Piemēram, pilnvērtīgi olbaltumvielu avoti ir šādi pārtikas produkti:

  • gaļa
  • jūras veltes
  • Mājputnu gaļa
  • olas
  • piena produkti
  • Sojas un zirņu proteīns

Tomēr, ir daudz un dažādi pārtikas produkti, kuriem nav pilnvērtīgs proteīnu apjoms, bet, tie tāpat ir nepieciešami un svarīgi, piemēram, pupiņas, rieksti un daži graudi.