Kolagēns (collagen)

Kas ir kalogēns? 

Kolagēns (collagen) ir visizplatītākais proteīns organismā. Tā šķiedrai līdzīga struktūra, kas tiek izmantota saistaudu veidošanai. Kā norāda nosaukums, šāda veida audi savieno citus audus un ir galvenā kaulu, ādas, muskuļu, cīpslu un skrimšļu sastāvdaļa. Tas palīdz padarīt audus stiprus un elastīgus, kas spēj izturēt stiepšanos. Pārtikā kalogēns (collagen) dabiski atrodams tikai dzīvnieku gaļā, kā piemēram, gaļā un zivīs, kas satur saistaudus. Tomēr dažādi dzīvnieku un augu pārtikas produkti satur materiālus kolagēna ražošanai mūsu organismā. Kolagēns produktos varētu būt pietiekams, ja tie tiek uzņmeti lielos daudzumos, tāpēc bieži vien cilvēki apsver iespēju lietot papildus kolagēna tabletes un cita veida produktus. 

Filtri
Komplekti
Cena
   
Preču zīmoli
Pārtikas piedevas forma

Kāda ir kolagēna loma mūsu organismā?

Kolagēnam ir liela nozīme katra cilvēka ķermeņa pašatveseļošanās spējās, nodrošinot izturību, tvirtumu un elastību cilvēku ādas, kaulu, muskuļu, cīpslu, skrimšļu, naglu un zobu saistaudiem. Kolagēnā esošās aminoskābes ir šo struktūru celtniecības bloki. Turklāt šīs aminoskābes ir būtiskas gandrīz visu cilvēku ķermeņa procesu vienmērīgai darbībai.

Piemēram, visas vaļīgās struktūras un audi, kas veido ķermeni, tiek turēti kopā, kas tiek saukti par kolagēna tīklu. Bez šī tīkla neviens cilvēks nevarētu piecelties vai kustēties. Tomēr šis tīkls ne tikai nodrošina stabilitāti, tas ir arī daudzfunkcionāls sakaru tīkls, kas pārraida ziņojumus organismā elektriskā, ķīmiskā un enerģētiskā veidā. Tāpēc ir svarīgi, ka katrs cilvēks nodrošina savu ķermeni ar pietiekamu daudzumu aminoskābju visu veidu operācijām un ķermeņa daļām.

Novecojot, cilvēka ķermenis pakāpeniski ražo mazāk kolagēna, taču kolagēna ražošana visātrāk samazinās pārmērīgas saules iedarbības, smēķēšanas, pārmērīga alkohola, kā arī miega un fiziskās aktivitātes trūkuma dēļ. Novecojot, kolagēns (collagen) dziļajos ādas slāņos mainās no cieši sakārtota šķiedru tīkla uz neorganizētu labirintu. Vides iedarbība var bojāt kolagēna šķiedras, samazinot to biezumu un izturību, izraisot grumbu veidošanos uz ādas virsmas. 

Kolagēns dažādu produktu sastāvā

Kolagēns (collagen) pirmo reizi parādījās kā sastāvdaļa ādas krēmos un serumos, un īpaši populārs ir kļuvis zivju kolagēns šajā kontekstā. Kolagēns ādai sniegs vajadzīgo mitrumu un tvirtumu, pateicoties tā augstajam aminoskābju saturam, kas ir būtiski ādas elastībai un stiprībai. Labākais kolagēns pulveris, kurā ietilpst arī zivju kolagēns, lietošana kā daļa no cilvēka ādas kopšanas rutīnas var palīdzēt saglabāt jauneklīgu ādas izskatu, kādu vēlas visi cilvēki, īpaši sievietes, visu gadu, sākot no skarbās ziemas sezonas līdz žūstošajam vasaras karstumam. Labākais kolagēns (collagen), īpaši zivju kolagēns, palīdz izlīdzināt ādu, samazināt grumbas, palielināt ādas noturību un elastību. Kā jau iepriekš tika minēts, kolagēns (collagen), tostarp zivju kolagēns, arī mitrina ādu, padarot to maigu uz tausti. Kolagēns arī spēj palīdzēt izlīdzināt celulītu, nostiprinot dermas slāni. Tā kā kolagēns spēj palielināt ādas kolagēna ekspresiju un uzlabot ādas elastību un biezumu, tas spēj novērst redzama celulīta veidošanos. Šis ir lielisks vitamīns sievietēm, lai rūpētos par savu skaistumu.

Kolagēns - ideāls uztura bagātinātājs

Tiek uzskatīts, ka kolagēns (collagen) iekšķīgai lietošanai pieejamās piedevas tablešu, pulveru un noteiktu pārtikas produktu veidā organismā uzsūcas efektīvāk, un to popularitāte patērētāju vidū ir pieaugusi. Tos var pārdot kā kolagēna peptīdus vai hidrolizētu kolagēnu, kas ir vieglāk uzsūcas, sadalītas kolagēna formas. Kolagēna piedevas satur aminoskābes, proteīnu celtniecības blokus, un daži var saturēt arī papildu uzturvielas, kas saistītas ar veselīgu ādu un matiem, piemēram, C vitamīnu, biotīnu vai cinku. MrBiceps.lv arī piedāvā kolagēnus, kuriem klāt vēl ir C vitamīns un arī kolagēnus, kuriem nav piejaukumu. 

Kolagēns locītavām

Viens no visvairāk pētītājiem kolagēna papildināšanas aspektiem ir tā ietekme uz locītavu veselību, īpaši profesionāliem un parastiem sportistiem. Atkārtota ietekme un pārmērīga mehāniskā pretestība laika gaitā var negatīvi ietekmēt muskuļu un skeleta sistēmas veselību. Nozīmīgs pierādījumu kopums norāda uz kolagēna patēriņu kā veidu, kā mazināt šīs problēmas. Kolagēns sporta treniņiem nāks par labu, ja tie papildus tiek uzņemti uzturā. Tādā veidā kolagēns locītavām nodrošina labu izturību un var veikt vairāk vingrinājumu nekā iepriekš. No sportistiem ir sniegtas daudzas lieliskas kolagēns atsauksmes, kur tiek rakstīts par to, ka ir vieglāk trenēties un tas atvieglo locītavu sāpes. 

Kolagēns kauliem

Citas vērtīgas vielas, kas veido kolagēnu, piemēram, aminoskābes, antioksidanti un minerālvielas, piemēram, kalcijs, magnijs un fosfors, sniedz nozīmīgu lomu neskaitāmās citās ķermeņa funkcijās. Piemēram, kolagēnā esošais kalcijs un fosfors ir noderīgi skeletam un zobiem. Galu galā kauli sastāv no aptuveni 60% kolagēna. Tāpēc kolagēna samazināšanās cilvēka organismā ir galvenais iemesls, kāpēc cilvēka kauli kļūst trausli, novecojot. 

Kolagēns ādai

Lai gan cilvēka ķermenis zināmā mērā spēj ražot kolagēnu pats no sevis, sākot no 25 gadu vecuma cilvēka ķermenis sāk ražot arvien mazāk šo ievērojamo ķermeņa proteīnu, līdz 50 gadu vecumā cilvēka ķermenis gandrīz vairs neražo kolagēnu. Tāpēc visi cilvēki varētu zināt to, kādas sekas izraisa tas, kad trūkst kolagēns un kad ķermenis vairāk to neražo - ļoti lielu iespaidu atstāj uz ādas tvirtumu, ādas tvirtums vairāk nav. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc kolagēns tiek uzskatīts arī par uztura kosmētiku. Kolagēns nodrošina aminoskābes glicīnu un prolīnu, kas ir svarīgs ādas strukturālajiem elementiem. Cilvēka mati un nagi arī sastāv galvenokārt no keratīna, šķiedrveida proteīna, kas sastāv no dažādām aminoskābēm, kuru bagātīgs avots ir kolagēns. Kolagēns matiem arī sniedz dažādas lieliskas iespējas, lai sniegtu labāku izturību tiem. Piemēram, kolagēns var mazināt matu izkrišanu un tie var kļūt garāki un arī biezāki. Un ir arī zināma priekšrocība tam, ka kolagēns palīdz samazināt sirmu matu izskatu, sniedzot atbalstu matu veselīgajam uzturam. 

Kolagēna lietošana

Vispazīstamākā kolagēna forma, ko cilvēki šodien redz, ir pulverveida peptīdi, kurus var pievienot dzērieniem un ēdienreizēm. Šī kolagēna forma ir hidrolizēta jeb sadalīta mazākās daļiņās, lai atvieglotu gremošanu, lai nodrošinātu, ka cilvēka ķermenis saņem maksimālu uzsūkšanos un ieguvumus. Lielākā daļa hidrolizētā kolagēna nāk no govju jēlādām un saistaudiem, kas tiek pakļauti virknei apstrādei, kas tos pārvērš patērējamā pulverī.

Kolagēns atsauksmes liecina par to, ka tas visbiežāk tiek pievienots rīta kafijai, smūtijiem un auzu pārslām. Taču nozare attīstās, iekļaujot kolagēnu produktos, lai iegūtu papildu ieguvumus veselībai un skaistumam. Piemēram, ir dzeramais kolagēns, kas vairāk ir domāts skaistumam un veselībai. Šāds ir pieejams interneta mājaslapā MrBiceps.lv, kur dzeramais kolagēns cena ir lieliska un visiem tā patiks. Šķidrais kolagēns ir populārs tieši sieviešu vidū, tikai tāpēc ka var iegādāties tā saucamos skaistuma un veselības kolagēna šotus. Tie cilvēki, kas vēlas vairak kolagēnu lietot tikai, lai āda butu veselīga un skaista, tad vajadzētu domāt par bio kolagēns. Bio kolagēns samazina ādas sausumu un tā zvīņošanās un globālās grumbiņas. Tas atsauksmēs tiek saukts par “kolagēns pret novecošanos”. 

Kolagēns un tā veidi

Katra cilvēka organismā ir četri galvenie kolagēna veidi. Katram no tiem ir svarīga loma. I tipa kolagēns veido 90% no cilvēka ķermeņa kolagēna. Tas nodrošina struktūru cilvēka zobiem, saistaudiem, šķiedru skrimšļiem, cīpslām, kauliem un ādai. II tipa kolagēns ir atrodams elastīgajos skrimšļos, kas amortizē cilvēku locītavas. III tipa kolagēns strukturē cilvēka muskuļus, orgānus un artērijas, savukārt IV tipa kolagēns palīdz filtrēt. Ar vecumu cilvēkiem ražojas mazāk kolagēna, kā jau iepriekš tika minēts un tas kļūst arī zemākas kvalitātes. Kolagēns ir vajadzīgs visiem cilvēkiem, uzņemot ar pārtiku vai kā uztura bagātinātāju.

Kolagēns tiešsaistē no Mrbiceps.lv

Kalogēns (collagen) ir nozīmīgs daudziem cilvēkiem, tas var sniegt dažādus uzlabojumus veselībai, kā jau tika minēts iepriekš. Labākais kolagēns tabletes, kolagēns pulveris, zivju kolagēns šoti un vēl citus kolagēna produktus var aplūkot interneta mājaslapā MrBiceps.lv, kur kolagēns cena ir pat labāka nekā citur. Bieži vien kolagēns, ieskaitot zivju kolagēnu, pirkts aptiekās un pārtikas veikalos, bet tagad ir iespēja pasūtīt no MrBiceps.lv mājaslapas. Kolagēns ir īpaši novērtēts tā augstās kvalitātes un efektivitātes dēļ. Cenas patiks visiem un katrs var atrast sev to vajadzīgo uztura bagātinātāju, īpaši meklējot zivju kolagēnu, kas ir zināms ar savām īpašajām īpašībām un labumu spektru veselībai.