Glikozamīns

Kas ir glikozamīns?

Glikozamīns jeb glucosamine ir dabisks savienojums, ko var atrast skrimšļos - cietajos audos, kas amortizē locītavas. Kā papildinājums, glikozamīns tiek iegūts no vēžveidīgo čaumalām vai izgatavots vienkārši labratorijā. Cilvēki glikozamīnu lieto iekšķigi parasti, lai ārstētu sāpīgu stāvokli, ko izraisa iekaisums, sabrukums un iespējamais skrimšļa zudums. Glikozamīns locītavām sniedz zināmu sāpju mazināšanu, par to liecina dažādas glikozamīna atsauksmes, ko ir snieguši cilvēki dažādos vecumos. 

Filtri
Komplekti
Cena
   
Preču zīmoli
Pārtikas piedevas forma

Glikozamīns tiek izmantots organismā, lai iegūtu citas ķīmiskas vielas, kas veido cīpslas, saites, skrimšļus un šķidrumu, kas iesakauj locītavas. Locītavas tiek amortizētas ar šķidrumu un skrimšļiem ap tām. Glikozamīna lietošana var palielināt skrimšļus un šķidrumu ap locītavām un var palīdzēt novērst to sadalīšanos. 

Glikozamīna lietošana

Glikozamīns pulveris, glikozamīna tabletes, glikozamīna ziede - tie ir visi izveidotie glikozamīna preparāti, kas var palīdzēt daudziem cilvēkiem, bet ne visiem. Glikozamīna lietošana iekšķīgi var nodrošināt nelielu sāpju mazināšanu un uzlabot funkciju cilvēkiem ar ceļa problēmām, bet glikozamīns jālieto vismaz 4 nedēļas, lai varētu novērot pozitīvas atsauksmes. 

Pieaugušie visbiežāk lietojusi glikozamīns 1500 mg devā iekšķīgi, katru dienu līdz 3 gadiem. Bet katram cilvēkam ir iespeja apspriest devas lietošanu ar savu ārstu, lai uzzinātu to, kād būtu visieteicamākā deva un cik ilgi var glikozamīnu lietot. Glikozamīns bieži vien arī var lietot kā papildinājumu, lai mazinātu dažādu iekaisuma stāvokļus. Tas bieži vien var samazināt viegli iekaisumu. Pētījumi ir veikti par to, ka glikozamīns kopā ar hondroitīnu, samazina sistemātisku iekaisumu un arī kavē iekaisuma ceļu aktivāciju cilvēka sinoviālajās šūnās. 

Kā darbojas glikozamīns?

Glikozamīns arī dabiski pastāv katra cilvēka organismā. Galvenā loma glikozamīnam cilvēka organisma ir atbalstīt veselīgu locītavu skrimšļa attīstību, gludu baltu audu veidu, kas pārklāj cilvēka kaulu galus vietās, kur tie saskaras, veidojot locītavas. Kopā ar vienu sķidrumu organismā, glikozamīns palīdz locītavu skrimslim samazināt berzi un ļauj kauliem brīvi un nesāpīgi pārvietoties viens otram. Arī tiek uzskatīts, ka glikozamīns veicina noteiktu ķīmisku savienojumu, tostarp kolagēna veidošanos, kas ir svarīgas locītavu skrimšļa un sinoviālā šķidruma struktūras sastāvdaļas. 

Tā kā iepriekš tika minēts tas, ka glikozamīns organismā rodas dabiski, bet, cilvēkiem kļūstot vecākiem, glikozamīna līmenis organismā samazinās. Ar laiku samazinājums varētu veicināt locītavu stāvokļa pasliktināšanos. Tāpēc bieži vien cilvēki sāk lietot šo uztura bagātinātāju, lai atvieglotu radušās sāpes un mazinātu iekaisumu. Cilvēki lieto glikozamīna piedevas daudzu iemeslu dēļ, tajā skaitā, svara zuduma, žokļa sāpju, locītavu sāpju, muguru sāpju un vēl citu iemeslu dēļ. Cilvēki ir atstājuši dažādas atsauksmes, kas liecina par to, ka glikozamīna piedevas palīdz atvieglot sāpes. Bet ir cilvēki, kas aizvien cenšas veikt lielus pētījumus, lai varētu glikozamīna lietošanas mērķi apstiprināt. Daudzi pētījumi, kas līdz šim brīdim ir veikti, atbalsta glikozamīna lietošanas mērķi. 

Glikozamīna lietošana un tās ietekme uz veselību: avoti, formas un brīdinājumi

Glikozamīnu var lietot tādiem iemesliem, kas tika norādīti iepriekš. Tikai cilvēkiem ir jāatceras to, ka var rasties vieglas blakusparādības no šī uztura bagātinātāja lietošanas, kā piemēram, gremošanas traucējumi, aizcietējumus, caureja, galvassāpes. Dažādi veselības institūti atzīmē to, ka glikozamīna piedevas ir droši, ja, protams, tos lieto pareizi. 

Glikozamīnam nav galveno pārtikas avotu, tāpēc cilvēkiem tas jāsaņem no uztura bagātinātājiem. Lielākā daļa uztura bagātinātāju ir izgatavoti no hitīna, garneļu, omāru un krabju cietajiem ārējiem apvalkiem, tāpēc šādu glikozamīnu nevar lietot tie cilvēki, kam ir alerģija pret vēzveidīgajiem. Citas glikozamīna formas ir izstrādātas cilvēkiem, kuriem ir alerģija pret vēžveidīgajiem. Visi šie produkti var būt pieejami tablesu, kapsulu un pulveru formā, un arī ir izveidotas ziedes ar glikozamīna sastāvu. 

Katram cilvēkam, kam ir veselības problēmas, kas saistās ar cukura diabētu, ir jāsaprot to, ka glikozamīns ir cukura proteīns, kas palīdz cilvēka ķermenim veidot skrimšļus. Tāpēc ka tas satur lielu daudzumu cukura. Ja ir atļauja to lietot, tad bieži vien ir ieteicams vienmēr pārbaudīt cukura līmeni, lai tas glikozamīnu piedevu dēļ nekāpj uz augšu. Ja cukura limeni kāpj uz augsu, tad glikozamīnam ir jāpārtrauc lietot. 

Glikozamīns tiešsaistē no MrBiceps.lv

Glikozamīna kapsulas, tabletes, pulvera veidā ir iespējams aplūkot interneta mājaslapā MrBiceps.lv. Katrs cilvēks var atrast sev draudzīgāko glikozamīna veidu un arī tādu, kas ir savienojumā ar MSM un hondroitīna piedevām. Glikozamīns ar hondroitīnu un ne tikai, cena šajā interneta mājaslapā ir lieliska un piemērota jebkuram.